رویه معاملات آنلاین

امروز دیگر نیازی نیست برای خرید سهام حتی یکبار از منزل خارج شوید. چون کارگزاری‌ بورس بهگزین امکان ثبت نام غیرحضوری برای دسترسی یافتن به معاملات بر خط را فراهم کرده‌ است، کافیست در سایت سینا تریدر sinatrader.ir ثبت‌نام کنید و اسکن مدارک خود را آپلود نمایید تا نماینده کارگزاری برای دریافت امضا به آدرس شما مراجعه کند.

با توجه به ضرورت معاملات مجازی و حذف رفت وآمدها، کارگزاری بورس بهگزین امکان انجام معامله سهام را به صورت الکترونیکی ایجاد نموده است. براين اساس مشتريان بدون نیاز به مراجعه به شركت كارگزاري می توانند با ثبت نام در سامانه سینا تریدر درخواست برقراري ارتباط برخط به منظور انجام معامله به صورت الكترونيكي ثبت نمایند. کارشناسان خبره واحد پشتیبانی کارگزاری بورس بهگزین بعد از دریافت درخواست عضویت سرمایه گذار جهت احراز هویت ایشان اقدام نموده و بعد از طی این مرحله سرمایه گذار می تواند شروع به انجام معاملات از طریق سامانه سینا تریدر نماید این سامانه در دو نسخه وب سرویس و تحت ویندوز به مشتریان محترم ارائه می گردد که به تفسیر مراحل ثبت نام و مزایای سیستم در ادامه قید می گردد.

ثبت نام در سامانه سینا تریدر:

به منظور انجام مراحل پذيرش، سرمایه گذار در بخش افتتاح حساب فرم درخواست استفاده ازخدمات ويژه معاملات برخط در سامانه سینا تریدر را تکمیل می نماید. این بخش شامل دریافت کلیه اطلاعات هویتی، اطلاعات حساب، اطلاعات تماس و آزمون معاملات برخط می باشد؛ درصورتیکه متقاضی در سامانه سجام ثبت نام کرده باشد قادر به تکمیل این مراحل خواهد بود و چنانچه کلیه مراحل را به صورت کامل تکمیل نمایند می توانند جهت دریافت حساب کاربری منتظر پیامک کارشناسان واحد معاملات برخط کارگزاری باشند.

رویه اعطای دسترسی به مشتریان:

کارشناسان کارگزاری جهت احراز هویت و تائید صحت مندرجات فرم ثبت نام بررسی های خود را انجام داده و در صورتیکه مشتری در سامانه سجام احراز هویت شده باشد مرحله احراز هویت سرمایه گذار انجام گردیده و به ایشان دسترسی انجام معاملات اعطا میگردد که توسط پیامک و ایمیل به ایشان اطلاع رسانی میگردد، همچنین سرمایه گذاران می توانند در صورت تمایل به صورت حضوری نیز برای ثبت نام، احراز هویت و دریافت حساب کاربری به شرکت کارگزاری مراجعه نماید.

رویه برگزاری آزمون معاملات آنلاین شرکت کارگزاری بورس بهگزین:

ارزیابی صلاحیت حرفه‌ای داوطلب دسترسی به معاملات آنلاین از طریق مصاحبه شفاهی و یا آزمون کتبی صورت می‌ پذیرد. این آزمون بعد از احراز هویت مشتری در کارگزاری با توجه به رویه زیر صورت می‌گیرد:

- بانک سئوالات این آزمون توسط اعضای محترم هیئت مدیره شرکت کارگزاری بورس بهگزین رؤیت و تائید گردیده است .

- برگزاری آزمون در پایان ثبت نام مشتریان به صورت الکترونیک انجام می گردد بدین صورت برای هر مشتری 10 سئوال به صورت رندوم از بانک سئوالات انتخاب شده که حتی گزینه های 4 جوابی آن نیز در هر آزمون به صورت انتخابی جابجا می گردند؛ زمان پاسخگویی به این سئوالات در هر تایم ازمون 15 دقیقه بوده که امکان جستجوی جوابها در سایتهای دیگر را غیر ممکن نماید و نیز در صورت عدم احتساب نمره قبولی توسط مشتری امکان شرکت در آزمون بعدی 1 ساعت دیگر با سئوالات متفاوت به ایشان ارائه خواهد شد.

- مشتریان جهت قبولی،لازم است به حداقل 70 درصد از سوالات آزمون پاسخ صحیح بدهند.(7 پاسخ صحیح از مجموع 10 سئوال)

- مشتریان فرصت خواهند داشت تا در صورت عدم کسب نتیجه لازم، بعد از مراجعه به بخش آموزش سیناتریدر و نیز سئوالات متدوال در سایت این شرکت کارگزاری با مطالعه مطالب مجددا جهت آزمون دیگری به سایت مراجعه نمایند.

- در صورت کسب نمره قبولی نام کاربری و رمز عبور استفاده از سیستم معاملات آنلاین به صورت محرمانه به ایشان ارائه و از مشتری رسید دریافت می گردد، که همراه با دیگر مدارک ( قرارداد انجام معاملات آنلاین) در واحد آنلاین بایگانی می گردد

تبصره: در زمان احراز هویت و دریافت امضای قرارداد از مشتریان در صورتی که کارشناسان واحد معاملات آنلاین تشخیص دهند که شخص مورد نظر اطلاعات کافی در خصوص معاملات را ندارد حتی در صورتیکه در آزمون الکترونیک موفق به کسب حد نصاب نمره شده باشند مجدد برای ایشان آزمون شفاهی برگزار می نمایند و تنها در صورت دریافت نمره کافی قرارداد ایشان فعال می گردد؛ همچین بعد از اعطای دسترسی به مشتریان در حین انجام معاملات چنانچه کارشناسان واحد معاملات برخط تشخیص دهند فرد مورد نظر اطلاعات کافی برای انجام معاملات را ندارد می توانند دسترسی ایشان را مسدود نموده و برای ادامه فعالیت به ایشان یادآور شوند که ملزم به بالا بردن اطلاعات در زمینه معاملات در بازار سرمایه می باشند و مشتری نیز برای دریافت مجدد دسترسی خود می بایست برای انجام آزمون مجدد به کارگزاری مراجعه نماید.

- در خصوص بند 5-8 ماده 5 قرارداد معاملات آنلاین درصورت عدم استفاده به مدت 180 روز متوالی از حساب کاربری دسترسی کاربر غیر فعال خواهد شد که فعال شدن مجدد آن مستلزم مراجعه حضوری مشتری به کارگزاری می باشد؛ که با توجه به اینکه ایشان جهت دریافت حساب کاربری اولیه یکبار در آزمون نمره قابل قبول کسب نموده اند تنها ملزم به تکمیل فرم پیوست (پیوست4) می باشند و نیازی به پاسخگویی مجدد آزمون ندارند.

- با توجه به ماده 25 و 26 دستورالعمل معاملات برخط در مورد پشتیبانی در زمان بروز اختلال در سیستم معاملات برخط مشتریان می توانند از سامانه معاملات آفلاین درخواست های خرید و فروش خود را ثبت و روند انجام آنرا ملاحظه نمایند.

تبصره: کلیه مشتریان سامانه سینا تریدر در زمان ثبت نام همزمان حساب کاربری آنلاین و آفلاین دریافت می نمایند.